Tüp Bebek

Tüp Bebek

Kadından elde edilen yumurta hücrelerinin, erkeğin spermleri ile laboratuvar ortamında döllenip, gelişen embriyoların rahim içine yerleştirilmesi yöntemidir.

Tüp bebek tedavileri çiftlerin ortak sorunudur. Öncelikle problemin nereden kaynaklandığının tespiti önemlidir. Bu tespit tedavinin doğru planlanması açısından çok önemlidir. Bu tedavinin olmazsa olmaz iki unsuru vardır; o da kadın ve erkektir. Unutulmaması gereken en önemli nokta, alınacak olan sonuçlar her ne olursa olsun, hayatı paylaşmak üzere yola çıkmış çiftler mutluluk kadar üzüntü ve stresi de birlikte göğüslemelidir. Çiftlerin tedavide göstereceği uyum, başarıyı da olumlu etkilemektedir.

Tüp Bebek Aşamaları Nelerdir?

Tüp bebek tedavisinin aşamalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Yumurtaların geliştirilmesi ve olgunlaşması

Yumurtaların toplanması

Yumurtaların spermle döllenmesi

Embriyoların rahim içine transferi

Doğal yollarla 1 yıl boyunca korunmadan doğal yollarla bebek sahibi olamayan ve tedaviye ihtiyaç duyan çiftler için tıp bilimi özellikle son yıllarda çok hızlı ilerlemiş ve gelişmiştir. Tıbbın eriştiği bu hıza, dünyada ve ülkemizde ayak uydurabilen kliniklerde tedavi gören çiftlerin ve mutlu ailelerin sayıları da aynı şekilde yükselmeye devam etmektedir.

Yazar hakkında:

. Bizi Takip Edin Twitter / Facebook.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir